1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja Eucharystyczna po Sumie, natomiast od wtorku do czwartku po Mszy św. o g.18,oo.
 2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja Eucharystyczna do czterech ołtarz przy kościele. Bardzo proszę parafian o ustawienie tych ołtarzy! Po procesji poświęcenie wianków z ziół! Niech udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.
 3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. z procesją Eucharystyczną o g.17,3o.
 4. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa post nie obowiązuje!
 5. Parafianom z Klepar, Warzyna, Kijewa i Żyrosławic za przygotowanie ołtarzy na procesją Eucharystyczną oraz za przygotowanie terenu przy kościele serdecznie dziękuję! „Bóg zapłać”.
 6. Uczniów, kończących w piątek rok szkolny, zapraszamy w czwartek na Mszę św. o g.11,oo.
 7. W tym tygodniu w liturgii:
  • 21 VI – św. Alojzego Gonzagi (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
  • 22 VI – św. Jana Fishera (1469-1535) kardynał, biskup Rochester, humanista i św. Tomasza More’a (1478-1535) tercjarza franciszkańskiego, myśliciela, pisarza i polityka, kanclerza królewskiego. Obydwaj sprzeciwili się oderwaniu Kościoła w Anglii od jedności z Rzymem i zostali skazani na śmierć.
  • 22 VI – św. Paulina z Noli (353-431), rzymski kapłan i poeta, biskup Noli.
  • 24 VI – św. Jana Chrzciciela, jako jedyny wśród świętych Pańskich cieszy się przywilejem, iż obchodzi się jako uroczystość dzień jego narodzin.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.