1. Wierni, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, np. krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą w środę (uroczystość Apostołów Piotra i Pawła) zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych udamy się w piątek od g. 9,oo. Proszę zgłosić chorych do czwartku.
 3. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Msza św.
 4. Wszystkich, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy, polecamy opiece Matki Bożej. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
 5. W tym tygodniu patronują nam:
  • Poniedziałek – 28 VI – św. Ireneusz (†202), biskup Lyonu, męczennik.
  • Środa – 29 VI – Apostołowie: św. Piotr (†ok. 64), pierwszy papież i św. Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów.
  • Piątek – 1 VII – św. Otton z Bambergu (1060-1139), biskup Bambergu, kanclerz cesarza Henryka IV, misjonarz, zwany „Apostołem Pomorza” i „ojcem klasztorów”.
 6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Do tego numeru dołączono „Modlitewnik na każdy dzień lipca”.
 7. Bardzo proszę o dokonanie wpłaty 195 złoty na pielgrzymkę na Jasną Górę. Wpłaty można dokonać w zakrystii lub biurze parafialnym.