1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami Eucharystycznymi. Msze św. w Boże Ciało w naszym kościele o g.(środa 18,oo), 7.30, Warzyn i 11,oo. Po sumie uroczysta procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ustawionych na terenie parafii.
 3. O ustawienie ołtarz proszę:
  † Ołtarz I przy posiadłości Pani Małgorzaty Wollnej – KLEPARY
  † Ołtarz II przy posiadłości Państwa Grzelak – ŻYROSŁAWICE
  † Ołtarz III przy domu Państwa Kozak – WARZYN
  † Ołtarz IV przy kościele – KIJEWO od P. Kuchów do Bączkowskich i Branno.Proszę przygotować również teren przy kościele.
 4. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Pamiętajmy jednak, że udział w procesji nie zastępuje obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w tym dniu!
 5. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, zwane oktawą Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. W piątek i sobotę Msza św. o godz. 18,oo, po Mszy św. procesja eucharystyczną wokół kościoła. W niedzielę procesja po Sumie o g.11,oo.
 6. Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki podczas procesji Eucharystycznej w Boże Ciało i w czasie oktawy Bożego Ciała, zapraszam w środę na g.17,oo na spotkanie przy kościele!
 7. W tym tygodniu patronują:
  • Poniedziałek -13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkanin i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych.
  • Wtorek – 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.
  • Środa – 15 VI – bł. Jolanta (1244-1304), węgierska królewna, księżna kaliska i wielkopolska, potem klaryska w Gnieźnie.
  • Piątek – 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych.