1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
 2. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy liturgiczny okres Wielkanocy. Przypominam jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili przykazań kościelnych, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii (okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.). Przykazania kościelne nakazują: II. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, III. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św..
 3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła o II święto Zesłania Ducha świętego. Msza św. o g.18,oo.
 4. Czerwiec to miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy po wieczornej Mszy św..
 5. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie okazja do modlitwy za kapłanów i o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała. O g.17,oo neoprezbiter ks. Grzegorz Białek, który w sobotę, 28 maja, w katedrze Bydgoskiej otrzymał święcenie kapłańskie odprawi u nas Msze św. sekundycyjną i na zakończenie Mszy św. udzieli każdemu z nas błogosławieństwa apostolskiego. Zachęcam do udziału!
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.
 7. W tym tygodniu patronują:
  • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.
  • 10 VI – św. Bogumił (XII w.), cysters, arcybiskup gnieźnieński, później pustelnik w pustelni k/Dobrowa nad Wartą.
  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
 8. Organizuję pielgrzymkę na Jasną Górę jako dziękczynienie za Nawiedzenie naszej Parafii przez Maryję w Kopii Jasnogórskiego Obrazu. Termin pielgrzymki 8 – 9 sierpień (poniedziałek – wtorek). Powrót z Jasnej Góry we wtorek przez Licheń. Koszt pielgrzymki 195 złoty. Chętnych proszę o szybkie zgłoszenie. Jest jeszcze kilka miejsc!
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.