1. Rozpoczynający się sierpień, to miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
 2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać miłosiernemu Bogu podczas Mszy św. w poniedziałek o g. 8,oo.
 3. Wtorek, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół parafialny, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed każda Mszą św. Z sakramentami do chorych, jeżeli będą chętni, udamy się w piątek od g.9,oo.
 5. W tym tygodniu w liturgii:
  • Poniedziałek – 1 VIII – św. Alfonsa Liguoriego (1696-1787), biskupa, założyciel redemptorystów.
  • Wtorek – 2 VIII – św. Piotra Juliana Eymarda (1811-1868), francuskiego marysty (Zgromadzenie Braci Szkolnych Maryi), apostoła kultu eucharystycznego.
  • Czwartek – 4 VIII – św. Jana Marii Vianney’a (1786-1859), prezbitera, gorliwego duszpasterza, patrona proboszczów.
  • Sobota – 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego.
 1. W dniach 8 – 9 sierpień udajemy się na pielgrzymkę na Jasną Górę i w drodze powrotnej do Lichenia. Planowany wyjazd z przed kościoła o g. 6,15. Bardzo proszę o zabranie ze sobą legitymacji rencisty i emeryta, legitymacji szklonej. Zabieramy ze sobą lekarstwa, których używamy i pamiętajmy o tym, że w autobusie i nie tylko nie będziemy sami.