1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
  2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze św. w naszej świątyni tego dnia jak w niedzielę.
  3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw po każdej Mszy św.
  4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
  5. W przyszłą niedziele podczas Sumy podziękujemy za tegoroczne żniwa
  6. W tym tygodniu patronują nam:
    • Środa – 17 VIII – św Jacek, (1200-1257), dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej.
    • Sobota- 20 VIII – św. Bernard z Clairvaux (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.