1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
 2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe od wtorku do soboty o g.17,3o (bezpośrednio po nim wieczorna Msza św.).
 3. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
 4. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej.
 5. Piątek w tym tygodniu to pierwszy piątek miesiąca. Z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać codziennie przed nabożeństwem różańcowym. Do chorych udam się w piątek od g. 9,15 po wcześniejszym zgłoszeniu chorych.
 6. W tym tygodniu patronują nam:
  • Wtorek – 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych.
  • Środa – 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia.
  • Czwartek – 6 X – św. Bruno Kartuz (1030-1101) założyciel zakonu kartuzów.
 7. Zniszczono śmietnik na cmentarzu. Musimy kupić nowy dlatego ofiary na zakup śmietnika można złożyć do skarbony przy wyjściu z kościoła.
 8. Zostały naprawione schody do zakrystii i filary przy drzwiach głównych. Mamy również nowe klęczniki. Dziękuję za wykonanie tych klęczników Panu Zbyszkowi, „Bóg zapłać”.
 9. W sobotę o g. 9,3o spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Przyjmuję zapisy na I rok przygotowania.