1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialny misjonarzy. Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na Papieskie Dzieła Misyjne Kościoła. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składam serdeczne Bóg zapłać!
 2. Kończy się powoli miesiąc różańca świętego. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe od wtorku do soboty o g.17,3o.
 3. Zbliża się Wszystkich Świętych. Sprzątając grobu swoich bliskich starajmy się w części śmieci zabrać ze sobą, do swojego śmietnika. Sprawi to, że rachunki za śmieci z naszych cmentarzy będą opiewały na mniejszą kwotę.
 4. Pamiętajmy, że po upływie 20 lat od pogrzebu grób ziemny może być użyty przez Parafię do ponownego pochówku. Jeżeli pragniemy przedłużyć możliwość kultywowania pamięci naszej zmarłej osoby należy opłacić prolongatę. Troska o przedłużeni opłaty należy do bliskich osoby pochowanej w grobie. Parafia nie ma obowiązku szukania odpowiednich osób do uregulowania stosownej opłaty.
 5. Wymienianki roczne przyjmuję w biurze parafialnym. Można zamawiać Msze św. na rok 2023.
 6. W minioną niedzielę w Dzień Papieski zebrano 286 złoty na Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Bóg zapłać”
 7. W tym tygodniu w liturgii:
  • Poniedziałek – 24 X – Św. Antoniego Marii Clareta (1807-1870), arcybiskupa Santiago de Cuba, założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Błogosławionej Maryi Dziewicy (klaretynów) i Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek.
  • Wtorek – 25 X – Przeniesienie relikwii św. Wojciech, gdy znaleziono w czasie przebudowy katedry w XII wieku grób św. Wojciecha, arcybiskup gnieźnieński ustanowił na pamiątkę tego wydarzenia święto diecezjalne.
  • Piątek – 28 X – Św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską. 4.