1. Liturgia dzisiejszej niedzieli ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
 2. Różaniec w intencji zmarłych we wtorek o g.17,3o. Zapraszamy, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego.
 3. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.
 4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich, którzy zginęli w walce o wolność naszej Ojczyzny. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Msza św. w intencji Ojczyzny o g.10,oo.
 5. Spotkanie z dzieci przygotowującymi się do I Komunii św. w sobotę, 12 listopada, o g. 9,3o.
 6. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
  • Czwartek – 10 XI – Św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
  • Piątek – 11 XI – Św. Marcin z Tours (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca niemęczennik w Kościele Zachodnim.
  • Sobota – 12 XI – Św. Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodnie, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
 8. Na polecenie Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie przypominam o uregulowaniu należności za dzierżawę.
 9. O wysprzątanie kościoła proszę Parafian z Murzynka. Proszę poinformować mnie o terminie sprzątania.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego.”