1.  Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze.
 2. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy zatrzymać się ze Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” nad sytuacją chrześcijan na Ukrainie, którzy cierpią z powodu wojny. Św. Jan Paweł II wołał: „Nigdy więcej Wojny!” Wojna nigdy nie jest rozwiązaniem. Wielki dramat, który ma miejsce za naszą wschodnią granicą dotyka tysięcy niewinnych i bezbronnych ludzi. Cierpienie, ogrom zniszczeń, powiększające się ubóstwo i głód powodują utratę nadziei w sercach milionów ludzi. Dzisiejsze ofiary przeznaczmy na pomoc Ukrainie.
 3. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia.
 4. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 5. Parafianom z Murzynka za wysprzątanie kościoła oraz Panu Stanisławowi Kujawie za pomoc w zgrabieniu liści przy kościele składam serdeczne podziękowanie. „Bóg zapłać”.
 6. W tym tygodniu w liturgii:
  • Wtorek – 15 XI – św. Alberta Wielkiego (1193-1280) dominikanina, teologa i filozofa scholastycznego, znanego także z obszernej wiedzy przyrodniczej.
  • Środa – 16 XI – Matki Bożej Ostrobramskie
  • Czwartek – 17 XI – św. Elżbiety Węgierskiej (1207-1231), była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
  • Piątek – 18 XI – bł. Karoliny Kózkówny (1898-1914), dziewicy i męczennicy, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.
  • Sobota – 19 XI – bł. Salomei (1211-1268), siostry Bolesława Wstydliwego, klaryski która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.