1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Od dzisiaj możemy zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, są też dostępne opłatki poświęcone wczoraj wieczorem:
  • duża świeca 18 pln,
  • mała świeca 8 pln.
 3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w tym roku we wtorek i piątek o g.18,oo.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Do chorych z sakramentami udam się w piątek od g. 9,oo.
 5. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św. Na progu Adwentu zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Dzień spowiedzi adwentowej, z udziałem zaproszonych spowiedników podam w terminie późniejszym.
 6. Przyszła niedziela to Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. W tym roku po wszystkich Mszach będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na pomoc Ukrainie.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
  • Środa -30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra Apostoła. Tradycja mówi, że ewangelizował te reny, na których dziś dominuje prawosławie, stąd jest bardzo czczony w Kościołach wschodnich.
  • Piątek – 2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), franciszkanin konwentualny, ceniony spowiednik, kaznodzieja i opiekunem cierpiących, ubogich i opuszczonych.
  • Sobota – 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
 1. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła, oraz nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” do którego dołączono „Modlitewnik na każdy dzień grudnia…”