W Noc Betlejemską świat pogrążony w ciemności ujrzał światłość prawdziwą. Na ziemię przyszedł od wieków oczekiwany Zbawiciel, „by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki skierować na drogę pokoju” – jak czytamy w Ewangelii św. Łukasza.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę nam wszystkim, byśmy przyjęli rodzącego się Chrystusa sercem wypełnionym wiarą i miłością, sercem silnym nadzieją, niezależnie od otaczających nas okoliczności.

Niech Boża Dziecina wspiera nas w naszej – trudnej często – codzienności i przynosi światu pokój, którego dziś tak bardzo potrzebujemy. Niech światłość zawsze wygrywa z ciemnością – we wszystkich sprawach naszego życia: społecznego, rodzinnego, w naszych relacjach i w sercu każdego z nas.

Bądźmy w tym czasie blisko rodzącego się Boga i blisko siebie nawzajem. Błogosławionych Świąt!

  1. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia, Msze św. o g. 7,3o; Warzyn 9,3o i suma o 11,oo.
  2. W drugim dniu świątecznym, 26 grudnia, w święto św. Szczepana Msze św. jak w niedzielę. Zbierane ofiary przeznaczone są na KUL.
  3. W piątek, 30 grudnia, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, Msza św. o g. 8,oo. Prośmy Boga, by przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. W tym dniu Ks. Prymas udziela wszystkim Wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej i osobom przebywającym na terenie Archidiecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia.
  4. W ostatni dzień roku kalendarzowego (w sobotę) wieczorną Mszę św. o godz. 17.oo, która będzie już z liturgii uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, połączymy z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” tego dnia będzie można uzyskać odpust zupełny.
  5. W niedzielę, 1 stycznia, w pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy św. niedzielny. Nie rozpoczynajmy Nowego Roku grzechem zaniedbania Mszy św.!
  6. Słowa podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy poświęcili swój czas i pomogli w ustawieniu choinek, żłobka oraz udekorowali świątecznie nasz kościół. Dziękuję również Parafianom z Żyrosławic za wysprzątanie kościoła. „Bóg zapłać”.
  7. Kolędę rozpocznę 2 stycznia 2023.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” do którego dołączono Modlitewnik na każdy dzień stycznia. Zakupiłem następne 200 litrów oleju opałowego do kościoła.