1. Przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić.
 2. Zaplanujmy już dzisiaj zajęcia tak, abyśmy mogli skorzystać z posługi zaproszonych spowiedników w dniu naszej spowiedzi adwentowej 14 grudnia (środa).
 3. Dzisiaj też przypada Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórką do puszek wspieramy w tym roku Kościół na Ukrainie. Ofiary będzie można złożyć do skarbonek przy wyjściu z kościoła.
 4. W tym tygodniu roraty we wtorek i piątek o g.18,oo. Serdecznie zapraszam ludzi dobrej woli!!!
 5. W czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. Msza św. o g.18,oo.
 6. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii po każdej Mszy św..
 7. W tym tygodniu patronują nam:
  • Niedziela – 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomy III i IV wieku, patronka m.in. górników i żeglarzy. – Św. Mikołaj,
  • Wtorek – 6.XII – św. Mikołaj, biskup Miry Licyjskiej
  • Środa – 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktor Kościoła.
  • Piątek – 9 XII – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków; 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe.
 1. Panu Stanisławowi Has składam serdeczne podziękowanie za naprawienia pieca centralnego ogrzewania w kościele. „Bóg zapłać”.
 2. Zakupiłem 1oo litrów oleju do ogrzewania kościoła za 645 złoty. Do skarbony na ogrzewanie złożono 430 złoty. Można nadal składać ofiary na ogrzewanie!
 3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.