1. Czas Adwentu z wolna chyli się ku końcowi. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Gaudete” czyli radujcie się. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.
 2. Zachęcamy do przedświątecznej spowiedzi, z której będzie można skorzystać w środę (14.XII). W konfesjonałach zasiądzie czterech księży z innych Parafii.                Początek spowiedzi:
  • od g.15,oo do g.15,15 Msza św.
  • g.15,45 przerwa
  • g.16,3o do g.17,oo spowiedź i Msza św.
 1. We wtorek od g. 9,oo udam się do chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową Proszę zgłosić chorych do jutra.
 2. W tym tygodniu roraty we wtorek i piątek o g.18,oo.
 3. Poświęcone opłatki wigilijne dostępne są dzisiaj po każdej Mszy św. w zakrystii a w tygodniu w Biurze Parafii i zakrystii.
 4. Informuję, że w Dniu Modlitw i Pomocy Kościołowi na Wschodzie (4XII) zebraliśmy 236,oo zł. Zebrane pieniądze do puszek przekazane zostały właściwym fundacjom na pomoc dla Ukrainy.
 5. W tym tygodniu w liturgii:
  • 13 XII – św. Łucji, dziewicy i męczennicy, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronki ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), karmelity, jednego z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i złożyć ofiarę na ogrzewania kościoła.