1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
  2. Opłatki poświęcone w I niedzielę Adwentu można nabyć po Mszy św. w zakrystii.
  3. W tym tygodniu roraty we wtorek i piątek o g.18,oo.
  4. Okazja do spowiedzi codziennie, pół godziny przed każdą Mszą św., z wyjątkiem wtorku.
  5. W sobotę wigilia, Msza św. tylko o godz. 8.00.
  6. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy św. sprawowanej o północy z soboty (24 grudnia) na niedzielę (25 grudnia). Wcześniej w naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Podczas wigilii tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest obowiązkowy.
  7. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Składka z tej Mszy św. na Fundusz Życia.
  8. W niedzielę – uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Porządek Mszy św. o godz.: 7,30, Warzyn – 9,3o i Suma o .11,oo.
  9. O wysprzątanie kościoła na święta Bożego Narodzenia proszę Parafian z Żyrosławic. Proszę uzgodnić między sobą termin sprzątania i mnie o tym poinformować.
  10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i złożyć ofiarę na ogrzewania kościoła.