1. Dziękuję tym, którzy w piątek uprzątnęli bożonarodzeniowy wystrój naszego kościoła. Kto chce może zabrać choinki z przed kościoła.
 2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
 3. W święto Matki Bożej z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 (w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie papieża) i z tej okazji zapraszam chorych i w podeszłym wieku na Mszę św. o g.10,oo sprawowaną w ich intencji. Po Mszy św. nabożeństwo z błogosławieństwem Eucharystyczny.  Bardzo proszę umożliwić swoim chorym i osobom starszym dotarcie do kościoła.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
  • 6 II – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze z Japonii (XVI wiek), pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.
  • 8 II – św. Hieronim Emiliani (1486-1537) korzystając z majątku rodziny, założył w Wenecji pierwszy w historii sierociniec, wychowanie sierot połączono tam z nauką zawodu, by w życiu mogli być samowystarczalni; budował także szpitale, zorganizował również dom dla pokutujących prostytutek; założył Stowarzyszenie Sług Ubogich, które po jego śmierci przekształciło się w zgromadzenie zakonne.
  • 8 II – św. Józefina Bakhita (1868-1947) niewolnica pochodząca z Sudanu, zakonnica; jej życiorys Benedykt XVI przedstawił w encyklice Spe salvi jako przykład nierozerwalnej i determinującej relacji wiary i nadziei w życiu chrześcijan.
  • 10 II – św. Scholastyka (†542), siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Przewodnika. Jest też dodatek na miesiąc luty.