W sobotę o g. 9,34 zmarł papież – senior Benedykt XVI.
Msza św. w intencji zmarłego Ojca św. Benedykta XVI
w środę o g.18,oo.

 1. Wchodzimy w Nowy Rok Pański 2023 z ufnością, że Pan Bóg nie przestaje nas trzymać w swoich dłoniach. On jest Alfą i Omegą, Panem czasów, i w Jego rękach spoczywają losy narodów i świata. Dlatego życzę, aby w tym Nowym Roku pokój Chrystusa zagościł w naszych sercach i w naszych rodzinach. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi każdego dnia.
 2. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. z błogosławieństwem kredy i kadzidła według porządku niedzielnego. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na pomoc dla polskich misjonarzy.
 3. Poświęconą kredą znaczymy nasze drzwi znakami: C + M + B + 2023. Znaczenie tego napisu ma wieloraką interpretację, m.in.: Christus Mansionem Bnedicat + 2023 ( niech Chrystus błogosławi mieszkańcom). Oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary.
 4. W przyszłą niedzielę, świętem Chrztu Pańskiego, zakończymy liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.
 5. Od wtorku, 3 styczna, rozpoczynam duszpasterskie nawiedzenie rodzin – tradycyjną kolędę.
 6. Plan kolędy:
  • Wtorek – Klepary – od rodz. Jóźwiak do rodz. Paczkowskich, po obu stronach.
  • Środa – Klepary – od rodz. Owczarzak do Pana Kłosowskiego.
  • Czwartek – Kijewo – Gęzewo – od rodz. Sikorskich.

   Początek kolędy o g.10,oo. Proszę o pojazd na dziesięć minut przed g.10,oo. Gdzie w ostatnim czasie nie było kolędy, będę omijał te rodziny. Chyba, że zostanę poproszony o złożenie wizyty. Proszę to uczynić przed kolędą, a nie na trasie! Jeśli przekażemy ofiarę w czasie kolędy – to będzie ona przeznaczona w większości na pokrycie zobowiązań finansowych Parafii na rzecz diecezji i Stolicy Apostolskiej.